Наразі навколо журналістики опинилося багато людей, які набили руку на штампуванні текстів. Однак журналістика – це не тільки написання тексту, хоч і текст є важливим. Журналістика створюється людьми для інших людей. Найважливіше у професійній журналістиці – це враховувати наслідки створення тексту, думати про людей, яким він може нашкодити. Журналіст має зброю, необережне поводження з якою може знищувати людські долі. Тож справжній професіонал відчуває свою відповідальність і дотримується стандартів професії.
Тепер давайте повернемося до тексту. Ви, напевне, зустрічали текст на цікаву для вас тему, який навіть не дочитували до кінця? Причина полягає в тому, що цей текст створено непрофесійно. Професійний журналіст має не просто готувати текст, але при цьому враховувати низку моментів: де саме з'явиться цей текст, хто саме буде його читати, в який час з'явився матеріал тощо. Беручи до уваги ці моменти при створенні тексту, журналіст зможе ефективно задовольнити інформаційні потреби свого читача або глядача. Крім того, журналістський текст не пишеться так, як заманеться автору. Так може собі дозволити працювати хіба що блогер. Існують журналістські жанри – специфічні формати, яких має дотримуватися в роботі професійний журналіст.
Журналістський текст створюється не на будь-яку тему, а за певним інфоприводом – подією, яка варта уваги суспільства. Це, зокрема, звужує можливості журналістського свавілля та появи замовних матеріалів. Існують критерії того, які події можуть, а які не можуть стати підставою для написання журналістського матеріалу.
Отже, уміння створити цікавий текст – це далеко не все. Щоб стати професіоналом, треба спочатку засвоїти правила та закони професії.