Кафедра романо-германської філології та методики викладання іноземних мов (раніше кафедра перекладу та мовознавства) на факультеті лінгвістики та перекладу була заснована однією з перших в Міжнародному гуманітарному університеті у 2003 році на чолі з доктором філологічних наук, професором Оленою Михайлівною Образцовою.
З 2023 року кафедру очолює доктор педагогічних наук, професор Шкворченко Наталія Миколаївна.
Кафедра романо-германської філології та методики викладання іноземних мов як випускова здійснює навчально-теоретичну підготовку філологів, а також проводить виховну і наукову роботу зі студентами факультету.
Сьогодні до професорсько-викладацького складу кафедри входять – два доктора філологічних і педагогічних наук, профеора, дев'ять кандидатів філологічних і педагогічних наук, доцентів, та старших викладачів та чотири викладача.
Кафедра є членом Української спілки перекладачів, Української спілки германістів вищої школи, Української спілки викладачів англійської мови, Асоціації викладачів та філологів (Одеса).
Науково-педагогічний склад кафедри забезпечує викладання навчальних дисциплін з англійської, французької, української та латинської мов, літератури та методики викладання іноземних мов. До основних навчальних дисциплін професійної підготовки майбутніх бакалаврів і магістрів відносяться: практичний курс основної іноземної мови (англійська мова; французька мова); практичні курси усного та письмового перекладу з основної та другої іноземних мов (англійська мова, французька мова), серед яких: літературний переклад, переклад у сфері бізнесу, туризму, права, медицини, науково-технічний переклад та переклад суспільно-політичних текстів та ін.
Кафедра здійснює наукову, навчальну, методичну, перекладацьку та організаційну діяльність. Викладачі кафедри активно працюють перекладачами, забезпечуючи проведення міжнародних зустрічей, конференцій, форумів; їхні роботи публікуються в іноземних центральних і регіональних виданнях.
Окрім того співробітники кафедри постійно удосконалюють свою професійну майстерність та підвищують мовну компетенцію: проходять стажування за кордоном, беруть участь у підготовці і проведенні наукових та методичних семінарів, міжнародних конференцій, їхні результати наукового пошуку відображаються у численних публікаціях, статтях, тезах, методичних посібниках та підручниках.
Професорсько-викладацький склад кафедри романо-германської філології та методики викладання іноземних мов не зупиняється на досягнутому і продовжує свої розвідки на педагогічній та науковій ниві, перебуваючи у тенденціях світової науки, і завжди відкриті до нових наукових знайомств, співпраці та експериментів.