Детальна інформація про викладацький склад
кафедри педагогіки та психології
МЕЛЕНЧУК Наталя ІванівнаЗавідувачка кафедри педагогіки та психології,
Кандидат психологічних наук, доцент
Психолог, практикуючий гештальт-підхідОсвіта: ·Магістр зі спеціальності «Психологія»;
Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (2013 р.);
·Кандидат психологічних наук за спеціальністю 19.00.01 «Загальна психологія, історія психології»; Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (2017 р.).
Тема дисертації: «Психологічні чинники схильності особистості до авантюрної поведінки».
·Вчене звання доцента; Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (2022 р.).
·Одеський Психоаналітичний Інститут (2012-2015 р.).
·Сертифікат про проходження практичного курсу «Арт-терапевтична майстерня» на базі ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (2013 р.).
·Сертифікат «Метафоричні проективні карти в гештальт-підході. Теорія і практика» на базі Всеукраїнської спілки психологів, що практикують гештальт підхід (2020 р.).
·Сертифікат «Когнітивно-поведінкова терапія в роботі з дітьми та підлітками» на базі ГО «Київський інститут раціонально-інтуїтивної психотерапії «Я» (2021 р.).
·Сертифікат «Пропедевтика психіатрії» на базі Української спілки психотерапевтів (2020-2021 р.).
·Сертифікат з курсу Української спілки психотерапевтів «Консультування і психотерапія дітей, підлітків та їх батьків» (2019-2023 р.).
·Гештальт-терапія на базі Всеукраїнської спілки психологів, що практикують гештальт підхід «Український гештальт-інститут» (з 2020 р.).
Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях:·З 2016 р. – член «Української спілки психотерапевтів»
· З 2018 р. – член «Асоціації політичних психологів України»
·З 2020 р. – член «Всеукраїнської спілки психологів, що практикують гештальт-підхід»
Практична діяльність:·Досвід психологічної практики 7 років
ЛЕФТЕРОВ Василь ОлександровичДоктор психологічних наук, професор,
Професор кафедри педагогіки та психології
Перший проректор МГУОсвіта: ·Кандидат психологічних наук зі спеціальності
19.00.06 «Юридична психологія»;
Національний університет внутрішніх справ (Харків) (2001 р.)
Тема дисертації: «Психологічні причини загибелі та поранень працівників органів внутрішніх справ»
·Вчене звання доцента (2004 р.)
·Доктор психологічних наук зі спеціальності 19.00.09 «Психологія діяльності в особливих умовах»; Університет цивільного захисту України (Харків) (2009 р.)Тема дисертації: «Особистiсно-професiйний розвиток фахівців екстремальних видів діяльності»
·Вчене звання професора (2011 р.)
Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях:З 1996 р. – член Товариства психологів України
2009-2014 р. – керівник громадської організації «Асоціація психологів Донбасу»
Практична діяльність:· 1996-2001 р. – старший психолог Донецького інституту внутрішніх справ МВС України
· 2001-2003 р. – заступник начальника відділу по роботі з персоналом, начальник відділення соціально-психологічної роботи Донецького юридичного інституту МВС України
· 2004-2010 р. – начальник науково-дослідного центру психотренінгових технологій Донецького юридичного інституту МВС України
ВЕЛИТЧЕНКО Леонід Кирилович Доктор психологічних наук, професор,
Професор кафедри педагогіки та психології
Освіта: ·Кандидат психологічних наук зі спеціальності 19.00.07 «Педагогічна, дитяча і вікова психологія» (1982 р.)
Тема дисертації: «Розвиток іншомовного мовного слуху у дорослих при оволодінні мовами»
·Вчене звання доцента (1989 р.)
·Доктор психологічних наук зі спеціальності 19.00.07 «Педагогічна та вікова психологія»; Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова
Тема дисертації: «Психологічні основи педагогічної взаємодії» (2007 р.)
·Вчене звання професора; Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (2008 р.)
Наукове консультування:·Наукове консультування відділу освіти Ізмаїльської міської ради з питань педагогічної взаємодії у навчальних закладах міста на підставі договору.
·Член редакційної колегії наукового фахового журналу «Наука і освіта» (група Б).
Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях:· З 2015 р. – експерт громадської організації «Інтелектуальний штаб громадського суспільства»
· З 2022 р. – експерт громадської організації «Міжнародна фундація науковців і освітян»
· З 2022 р. – експерт Української асоціації сімейних психологів
КОСЕНКО Корнелія АртурівнаДоктор медичних наук,
Професор кафедри педагогіки та психології
Завідувачка змішаного психіатричного відділення Одеського Обласного Центру психічного здоров'яОсвіта: · Диплом спеціаліста зі спеціальності «Лікувальна справа»; Одеський державний медичний університет (2008 р.)
· Кандидат медичних наук зі спеціальності 14.01.16 «Психіатрія» (2019 р.)
Тема дисертації: «Психосоціальна реабілітація жінок, хворих на параноїдну шизофренію, при різних моделях родинної взаємодії»
· Доктор медичних наук зі спеціальності 14.01.16 психіатрія; Державна установа «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України» (2021 р.)
Тема дисертації: «Клінічна характеристика, діагностика і превенція пограничних психічних розладів у моряків далекого плавання»
Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях·Асоціація психіатрів України
Практична діяльність:· З 2014 р. – психіатр в Одеському Обласному Медичному Центрі Психічного Здоров’я
· З 2019 р. – завідувач відділенням 17 Одеського Обласного Медичного Центру Психічного Здоров’я
· Практичний досвід лікаря-психіатра 14 років
ЄРМАКОВА Світлана СтаніславівнаД
октор педагогічних наук, професор,
Професор кафедри педагогіки та психології
Освіта: ·Диплом спеціаліста за спеціальністю: «Психологія; кваліфікація – практичний психолог в закладах освіти; Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського (2000 р.).
·Кандидат педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти»; Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського
Тема дисертації: «Педагогічні умови формування професійно-педагогічних цінностей майбутніх учителів»
·Вчене звання доцента; Одеська державна академія будівництва та архітектури
·Доктор педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти»; Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського
Тема дисертації: «Теоретико-методичні засади моніторингу професійної підготовки майбутніх викладачів вищих технічних навчальних закладів»
·Вчене звання професора; Одеська державна академія будівництва та архітектури (2021 р.).
Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях:· З 2017 р. – член Громадської Організації «Інститут глибинної психології та методів психокорекції»
Практична діяльність:· Наукове консультування громадської організації «Одеська міська рада багатодітних сімей»
Нагороди: ·Національне визнання «
Почесний педагог України» з врученням:
Нагрудного знаку «Почесний педагог України» (2020 р.),
Почесної грамоти «За вагомий внесок у розвиток національної системи освіти» виданої Інститутом проблем виховання національної академії педагогічних наук України, ГО «Спілка освітян України», Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України (2020 р.)
·
Грамота за вагомі особисті досягнення у професійній діяльності, забезпеченні реалізації державної політики у сфері освіти і науки, активну участь у підготовці фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів та виховані підростаючого покоління, тривалу бездоганну працю з нагоди 90-річчя Академії від Національної академії педагогічних наук України.
·
Подяка за активну участь у роботі науково-практичного семінару «Правові та економічні аспекти управління житловим фондом» проведеного у рамках ХХХІІІ спеціалізованої виставки «Ваш дім, Одеса 2020».
·Національне визнання «
Науковець року» з врученням:
Ордену «Науковець року» (2021 р.)
Почесної грамоти «За вагомі здобутки та особистий внесок у розвиток науки України» від Національної академії України від Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Національної академії медичних наук України, Академії будівництва України, народних депутатів та інших державних структур і громадських об’єднань (2021 р.)
·Національне визнання «
Гордість нації» з врученням:
Ордену «Гордість нації» (2021 р.)
Почесної грамоти «За активну громадську позицію, вагомий внесок у забезпечення розвитку і процвітання держави, сумлінну працю, високий професіоналізм, незламний патріотизм, любов до України та створення її позитивного іміджу»за підтримки та участі: першого Президента України, Верховної Ради України, народних депутатів України, органів державного управління та місцевого самоврядування, громадських організацій та інших.
·Подяка Міністерства освіти і науки України за багаторічну і сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність (2023).
БЕДАН Вікторія БорисівнаКандидат психологічних наук, доцент
Доцент кафедри педагогіки та психології
Начальник відділу аспірантури та науково-дослідної роботи в МГУОсвіта: ·Магістр за спеціальністю «Психологія»; ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (2014 р.);
·Кандидат психологічних наук за спеціальністю 19.00.01 «Загальна психологія, історія психології»; Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»
Тема дисертації: «Індивідуально-типологічні особливості схильності особистості до переживання самотності».
·Диплом доцента; Національний університет «
Одеська юридична академія» (2023 р.).
Наукове консультування:З 2018 р. – консультування Громадської організації «ВСЕСВІТНЯ ОРГАНІЗАЦІЯ АЙКІТЕДО»
Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях:·З 2017 р. – член професійного об’єднання політичних психологів
· З 2021 р. – член наукової організації «Центр українсько-європейського наукового співробітництва»
· З 2021 р. – член Української Психологічної Асоціації
ЖИГАЛКІНА Наталія ВіталіївнаКандидат психологічних наук,
Доцент кафедри педагогіки та психології
Бізнес-психолог. Тренер компаній. Освіта:·Диплом спеціаліста за спеціальністю «Дошкільне виховання і практична психологія»; Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського
·Кандидат психологічних наук за спеціальністю 19.00.01 «Загальна психологія, історія психології»; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова (2018 р.)
Тема дисертації: «Особливості ставлення до психологічного здоров'я особистості»
Консультування: · EQUILIBRIUM Психологічного центру громадського руху «Віра, Наді, Любов» · Одеський обласний центр зайнятості · European Business Woman Association
Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях:Член ГО ІРСГП «Інститут Розвитку Символдрами і Глибинної Психології»
Практична діяльність:· З 2015 р. – директор Всеукраїнського фестивалю тренінгів «ANIMA» в м. Одеса · З 2015 р. – засновник, директор Тренінг-Корпорації «PSYCHOLOGY» · Засновник 1-го Національного Конгресу Тренерів (2019 р.) · Фахівець з розробки, адаптації та проведення тренінгових програм та навчальних заходів, експерт у сфері навчання тренерській майстерності · Автор брендових тренінгів «Психологія успішного продажу», «Тренінг для Тренерів» та системи занять особистого розвитку · Співпраця із більш ніж 100 компаній України · Досвід психологічної практики 21 рік
Нагороди: ·Лауреат рейтингу «100 успішних жінок Одеського регіону - 2018; 2020»
·Переможець Всеукраїнського рейтингу WOMAN 500 «Найвпливовіша жінка України»
·Переможець номінації «Краща компанія року» у рейтингу «ТОП 100. Основа економіки України. Компанії» (2018 р.)
ПОПЛАВСЬКА Єва Вадимівнакандидат психологічних наук,
Доцент кафедри педагогіки та психології
Психотерапевт Освіта:·Магістр зі спеціальності «Психологія»; Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського (2004 р.)
·Кандидат психологічних наук зі спеціальності 19.00.07 «педагогічні та вікова психологія»; Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (2011 р.)
Тема дисертації: «Залежність негативних особливостей Я-концепції від гендерних стандартів в юнацькому віці»
Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях:·Постійний член УАТА «Українська Асоціація Транзактного Аналізу»
Практична діяльність:·З 2007 р. – засновник ГО «Інститут глибинної психології та методів психокорекції»
·Керівник навчаючих проєктів в Одесі від ГО ІРСГП «Інститут Розвитку Символдрами і Глибинної Психології»
·Досвід психотерапевтичної практики 24 роки
ЛЕБЕДИНСЬКИЙ Едуард БроніславовичКандидат психологічних наук,
Доцент кафедри педагогіки та психології
Освіта:·Диплом спеціаліста зі спеціальності «Історія»; Вінницький державний педагогічний інститут (1994 р.)·Кандидат психологічних наук зі спеціальності 19.00.07 «Педагогічна та вікова психологія» (2016 р.)·Тема дисертації: «Психологічні особливості розвитку творчого потенціалу особистості школяра в умовах рекреації» ВОЛОШЕНКОВ Борис Олексійович Викладач кафедри педагогіки та психології
ПАСТЕРНАЦЬКИЙ Артем В’ячеславовичВикладач кафедри педагогіки та психології
Психотерапевт Освіта:·Диплом спеціаліста за спеціальності «Психологія»; Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського (2007 р.)
·Аспірант кафедри педагогіки та психології в Міжнародному гуманітарному університеті
Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях:· Член ГО ІРСГП «Інститут Розвитку Символдрами і Глибинної Психології»
Практична діяльність:· Диплом психотерапевта у Кататимно-імагінативній психотерапії (2010 р.)
·Диплом доцента в методі Кататимно-імагінативної психотерапії (символдрами) (2021 р.)
·Досвід психотерапевтичної практики 17 років
ГЕРЕГА Світлана Олександрівна Викладач кафедри педагогіки та психології
Директор Одеського Інклюзивно-ресурсного центру № 5 Освіта:· Диплом спеціаліста зі спеціальності «Дефектологія»; Київський державний педагогічний інститут імені М.П. Драгоманова (1993 р.)Практична діяльність:· 1991-1997 – логопед-дефектолог спеціалізованого дитячого садка· 1997-2005 – логопед-дефектолог дитячої дорожньої клінічно лікарні · 2005-2019 – логопед-дефектолог Всеукраїнського медичного центру реабілітації матері та дитини · 2011-2015 – логопед Одеського міського дельфінарію · З 2019 року – директор КУ «Одеський Інклюзивно-ресурсний центр № 5»Діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях:·Член Асоціації корекційних педагогів України ЗЕЛЕНСЬКА Ольга Валентинівна Викладач кафедри педагогіки та психології
Провідний фахівець з питань забезпечення якості освіти та акредитації в МГУ Освіта:·
Магістр зі спеціальності «Психологія»; Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (2017 р.)