Залиште ваш номер телефону і ми зв'яжемося з вами!
Або зателефонуйте нам:
+380 63 260 1760
 

Кафедра германських й східних мов та перекладу

Кафедра германських та східних мов була створена 14 червня 2012 року наказом № 178а «Про створення кафедри германських і східних мов факультету лінгвістики та перекладу». У 2020 році кафедру було перейменовано на кафедру германських і східних мов та перекладу. З 05.09.2023 кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент Фрумкіна Арина Леонівна.

Високий рівень підготовки професорсько-викладацького складу, серед яких випускники провідних європейських вишів, фахівці різних напрямків філології (порівняльно-історичне і типологічне мовознавство, мови народів Азії, Африки, аборигенів Америки та Австралії, германські мови) та які пройшли підвищення кваліфікації у Німеччині, Австрії та Китаї, дозволяє з упевненістю сказати, що кафедра германських й східних мов та перекладу займає гідне місце у великій родині Міжнародного гуманітарного університету.

Науково-педагогічні працівники кафедри ведуть постійний пошук нових методів, способів і прийомів навчання перекладу та іноземних мов, зокрема германського й східного мовного ареалу, а також допомагають студентам усвідомлювати культурні цінності та етичні норми поведінки, притаманні носіям тієї чи іншої мови.

Цьогоріч науковою темою кафедри є «Комунікативний підхід як оптимальний засіб вивчення іноземної мови у ВНЗ».

Кафедра германських й східних мов та перекладу надає можливість отримання кваліфікаційного рівня «бакалавр» за спеціальністю філолог, перекладач, вчитель з англійської та німецької (китайської) мови. На базі отриманого рівня можна продовжити навчання та здобути кваліфікацію магістра за спеціальністю філолог, перекладач, викладач з англійської та німецької (китайської) мов. Отримавши якісну підготовку на кафедрі, деякі наші випускники продовжують навчання в магістратурах та аспірантурах у провідних вузах України та за кордоном.

14.11.2023 за ініціативи кафедри германських та східних мов і перекладу між Міжнародним гуманітарним університетом та школою StartDeutsch було підписано меморандум про співпрацю. Укладена угода спрямована на підвищення рівня володіння німецької мови, а в її рамках передбачена можливість стажування студентів у школі вивчення німецької мови, проведення тематичних заходів та лекцій.

При кафедрі створено розмовний клуб із носіями німецької мови, працюють курси німецької мови для різного рівня мовної підготовки ( від мовного рівня А1 до С1 для успішного складання іспитів та отримання дипломів ÖSD, TestDaF) для навчання, професійного стажування та працевлаштування, в т.ч. науковців. Також на кафедрі працюють курси для бажаючих вивчати китайську мову.
Німецька мова є другою за обсягом вивчення в українських школах після англійської мови, а 52% школярів вибирають її для вивчення як другу іноземну. Володіння німецькою мовою - це і навчання в німецькомовних країнах (Німеччина, Австрія, Швейцарія), і програми для професійного стажування, працевлаштування. Для науковців - це більше шансів отримати гранти для своїх досліджень. Багато студентів їдуть продовжувати освіту в Німеччину, бо там вона безкоштовна і для іноземців, а після закінчення університету можливостей у студентів стає ще більше.

Кафедра підтримує зв'язки з ДААД та Інститутом Гете в Україні. Доцент Пересада Ігор Валерійович приймав участь у семінарі для викладачів німецької мови «Дні Австрії в Кишиневі», що було організовано федеральним міністерством освіти Австрії. У програмі семінару розглядалися різні аспекти викладання та вивчення німецької мови - особливості австрійського варіанту німецької мови; комп'ютерні програми для викладання німецької мови; країнознавчий воркшоп, присвячений столиці Австрії – Відню. Також варто зазначити, що викладачі кафедри германських й східних мов та перекладу є членами Асоціації українських германістів.
Наші студенти мають унікальну можливість продовжувати навчання або проходити стажування в Німеччині, Австрії, Швейцарії, Китаї. Так, в 2015 році наша студентка Апаляєва Анастасія проходила стажування в Німеччині, м.Нюрнберг, Баварія за програмою обміну "Experten-Praktika Ukraine-Moldau in Nordbayern". Програму стажування було організовано громадською організацією Dekabristen e.V.за підтримки Міністерства фінансів Німеччини.

Кафедра германських та східних мов активно співпрацює з Інститутом Конфуція в Одесі. На кафедрі працюють волонтери — носії мови. Наші китайські колеги постійно інформують студентів про стипендіальні програми для навчання у Китаї, про літні та зимові мовні табори провідних вишів Пекіну та Харбіну. Варто сказати, що усі витрати на перебування (проживання, харчування, екскурсійна програма) у країні бере на себе китайська сторона.

Інститут Конфуція проводить міжнародний конкурс «Міст китайскої мови», переможець представляє потім Україну у фіналі в Пекіні середь більш ніж 50 країн світу. Китайськи колеги відмітили високий рівень мовної підготовки наших студентів. Рубан Елізавета, яка заняла 1 місце в полуфіналі та 2 місце у фіналі цього конкурсу, отримала стіпендію на навчання у Китаї. Переможницями 2016 та 2017 років знову стали наші студентки - Шемет Діана та Рубан Елізавета. Діана також продемонструвала свою майстерсність гри на стародавньому китайському музичному інструменті гуджен.
Професорсько-викладацький склад кафедри:
  • Фрумкіна Арина Леонівна
    Завідувач кафедри германських і східних мов та перекладу, кандидат філологічних наук, доцент
  • Адамова Ганна Володимирівна
    Декан факультету лінгвістики та перекладу, Доцент кафедри германських і східних мов та перекладу
  • Зубов Микола Іванович
    Доктор філологічних наук (за спеціальністю 10.02.03 – Слов'янські мови), професор
  • Рижих Володимир Іванович
    Кандидат філологічних наук (за спеціальністю 10.02.13 – Мови народів Азії, Африки, аборигенів Америки та Австралії), доцент
  • Глушко Тетяна Віталіївна
    Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри германських і східних мов та перекладу
  • Загура Оксана Вікторівна
    Викладач кафедри
  • Черненко Тетяна Ігорівна
    Викладач кафедри
  • Глушко Анастасія Миколаївна
    Лаборант кафедри
Цікавить щось детальніше?
Made on
Tilda